Aleksandra Wierzbowska (Krakowski Klub Sportowy OLSZA) i Rozalia Gruszczyńska (KS Górnik Bytom) zmierzą się w sobotnim finale Mistrzostw Polski Juniorek w tenisie.

Nie było mocnych na te dwie zawodniczki. Po wycofaniu się z rywalizacji, na etapie ćwierćfinału, rozstawionej z nr 2. Zuzanny Kubachy, to właśnie one stały głównymi kandydatkami do gry o tytuł. W piątkowych półfinały nie pozostawiły złudzeń swoim rywalkom. Wierzbowska ekspresowo pokonała Karolinę Bartusek z Bytomia, która nie zdołała się zregenerować po wczorajszym czterogodzinnym meczu z Magdaleną Świerczyńską i ugrała jedynie 2 gemy. Dla nierozstawionej Bartusek brązowy medal Mistrzostw Polski jest i tak ogromnym sukcesem.

Drugi półfinał trwał nieco dłużej, ale rezultat był podobny. 16-letnia Gruszczyńska (na zdj.) także oddała jedynie 2 gemy Laurze Duhl z Bielska-Białej i pewnie zameldowała się w finale. Mimo wielu wyrównanych wymian i zaciętych gemów, wysoka zawodniczka Górnika Bytom udźwignęła rolę faworytki i w sobotę będzie próbowała pomścić swoją klubową koleżankę – Karolinę Bartusek.

Mecz Wierzbowska kontra Gruszczyńska rozpocznie się w sobotę o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy na korty Krzyckiego Klubu Tenisowego przy ul. Pułtuskiej we Wrocławiu. Wstęp wolny!