Maks Kaśnikowski (nr 1.), Jasza Szajrych (nr 5.), Marcel Kamrowski (nr 6) i jedyny w tym gronie nierozstawiony Dawid Wiśniewski, awansowali do półfinału singla Mistrzostw Polski Juniorów, rozgrywanych na kortach Krzyckiego Klubu Tenisowego we Wrocławiu.

Główny faworyt najszybciej z grona półfinalistów poradził sobie ze swoim rywalem – Mikołajem Lisem, który dzień wcześniej niespodziewanie wyeliminował Dawida Taczałę (nr 7.). Jego przeciwnikiem w walce o finał będzie zawodnik z Inowrocławia – Dawid Wiśniewski. Dynamicznie grający „Wiśnia”, który w pierwszej rundzie wyeliminował Piotra Pawlaka (nr 4.), po blisko dwóch godzinach walki, uporał się z Marcelem Politowiczem (nr 8.).

Świetny mecz rozegrał też Marcel Kamrowski (na zdj.), który w dwóch setach pokonał turniejową „trójkę” Szymona Kielana. Wysoki i świetnie serwujący Kielan, nie mógł znaleźć odpowiedzi na inteligentny tenis rywala. Kamrowski fantastycznie kontrował i przyspieszał z forhendu w najważniejszych momentach meczu. Pod koniec drugiego seta odrobił przewagę przełamania i dzięki kilku niesamowitym minięciom doprowadził spotkanie do szczęśliwego dla siebie końca. W piątkowym półfinale zawodnik z Sopotu zmierzy się z reprezentującym WKS Grunwald Poznań – Jaszą Szajrychem. Pogromca dwóch tenisistów z KKT Wrocław dziś lepiej wytrzymał psychicznie trudy zaciętego meczu z rozstawionym z dwójką Aleksandrem Orlikowskim i po blisko 2,5 godzinach gry, zwyciężył 7:5, 7:5.

Do finału turnieju deblowego awansowały pary Kaśnikowski/Orlikowski (nr 1.) oraz Kusiewicz/Politowicz (nr 4.). Obie wygrały, dopiero po super tie-breakach, kolejno z duetami Pawlak/Taczała (nr 3.) i Kielan/Szajrych (nr 2.).

Wyniki oraz drabinki na stronach PZT:

https://portal.pzt.pl/TournamentDrawsheet.aspx?CategoryID=&Male=&TournamentID=0DB56463-0F3C-4477-8386-B79091DB4E88

Półfinały zapowiadają się bardzo emocjonująco. Kogo zobaczymy w sobotnim finale? Czy Maks Kaśnikowski udźwignie presję bycia faworytem? O tym przekonamy się już w piątek. Półfinały chłopców od godz. 9:00. Zapraszamy kibiców na korty Krzyckiego Klubu Tenisowego!