Aleksandra Wierzbowska (nr 1.), Zuzanna Kubacha (nr 2.) i Rozalia Gruszczyńska idą jak burza przez turniejową drabinkę. Ta pierwsza oddała tylko dwa gemy reprezentantce gospodarzy – Amelii Kopel. Ograna w seniorskich zmaganiach Wierzbowska, mimo dopingu wrocławskiej publiczności, nie dała szans byłej mistrzyni Polski do lat 16.

Znacznie większy opór turniejowej dwójce postawiła Ewa Samberger ze Świdnika. Zuzanna Kubacha ostatecznie zwyciężyła  w dwóch setach, ale mecz był dość zacięty. Najlżejszą przeprawę miała jednak rozstawiona z nr 3. Gruszczyńska. Wysoka i silna 16-latka reprezentująca Górnika Bytom wygrała oba sety do 0. Co więcej, w drodze do ćwierćfinału nie straciła jeszcze ani jednego gema! W czwartek czeka ją jednak poważniejszy sprawdzian, bo w walce o półfinał zmierzy się z pogromczynią Ewy Podulki (KKT Wrocław) – Zuzanną Szczepańską (nr 7.)

W środę rozegrano także mecze ćwierćfinałowe gier podwójnych. W deblach dziewcząt i chłopców najwyżej rozstawione pary grają dalej, a w turnieju mikstowym do ćwierćfinału awansowali m. in. reprezentujący KKT Wrocław – Amelia Kopel i Błażej Sopoliński.

Czwartek na kortach Krzyckiego Klubu Tenisowego będzie obfitował w znakomite spotkania. Walka o awans do półfinałów singla i miksta oraz finału gier podwójnych. Emocje gwarantowane! Zapraszamy do kibicowania!