Turniejowa „jedynka” Aleksandra Wierzbowska miała ciężką przeprawę w ćwierćfinale. Reprezentująca klub Advantage Bielsko-Biała Patrycja Niewiadomska (nr 6.) walczyła z nią jak równa z równą przez ponad 2,5 godziny, ale w końcówkach obydwu partii faworytka wykazała się większą odpornością psychiczną i zwyciężyła 7:5, 7:5. Wierzbowska w walce o finał zmierzy się z rewelacją turnieju Karoliną Bartusek.

Czterdziesta w rankingu reprezentantka Górnika Bytom, potrzebowała „dzikiej karty”, żeby zagrać w głównej drabince. Pierwsze dwa mecze wygrała bez straty seta, ale w ćwierćfinale trafiła na godną siebie rywalkę – Magdalenę Świerczyńską z Krakowa. Zawodniczki zaprezentowały klasyczny tenis na wyniszczenie. Potwornie długie wymiany i walka o każdy punkt. Nic dziwnego, że trzeciego seta tenisistki rozpoczynały po ponad 3 godzinach walki! Decydującą partię lepiej kondycyjnie wytrzymała zawodniczka z Górnego Śląska i to ona, po prawie 4 godzinach gry (!) zagra w piątek o finał mistrzostw Polski.

W drugim półfinale wystąpi Laura Duhl. Zawodniczka z Bielska-Białej w środę nie musiała rozgrywać pojedynku ćwierćfinałowego, ponieważ jej rywalka, rozstawiona z nr 2. Zuzanna Kubacha, doznała kontuzji uniemożliwiającej wyjście na kort. Przeciwniczką Duhl będzie turniejowa „trójka” Rozalia Gruszczyńska, która w przeciwieństwie do dwóch poprzednich rund, gdzie nie straciła ani jednego gema, w ćwierćfinałowym starciu z Zuzanną Szczepańską, musiała dać z siebie wszystko. Szczególnie w końcówce drugiego seta, kiedy jedna akcja mogła zdecydować o konieczności rozegrania trzeciej partii.

Wyniki oraz drabinki na stronach PZT:

https://portal.pzt.pl/TournamentDrawsheet.aspx?CategoryID=&Male=&TournamentID=0DB56463-0F3C-4477-8386-B79091DB4E88

Faworytkami do występu w sobotnim finale będą z pewnością Wierzbowska i Gruszczyńska. Czy niżej sklasyfikowane zawodniczki zdołają pokonać bardziej utytułowane koleżanki? Przekonamy się już w piątek. Zapraszamy od godz. 9:00 na korty Krzyckiego Klubu Tenisowego!